Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

En Trend Dikey Fon ve Tül Perde Çeşitleri

Ev dekorasyonu alanında dikey perdeler son yılların en popüler ürünleri arasında. Farklı renk ve desenlerdeki dikey perdelere ilgi son yıllarda giderek artıyor. İster tül perde olsun isterse fon perde türlerinde dikey perde çeşitleri daha kolay bir kullanıma sahip. Üstelik ekonomik açıdan daha avantajlı. Peki son yılların en trend dikey tül ve fon perde çeşitleri hangileri dersiniz? Bu yazımızda bu ürünleri kısaca tanıtacağız. Dikey perdelerle henüz tanışmamış olanlar için de faydalı bilgiler paylaşacağız. 

Düz Dikey Tül Perdeler

Son yılların en trend dikey perde çeşitleri arasında düz dikey tül perdeler üst sıralarda yer alıyor. İnce ve hafif kumaştan yapılan bu ürünler iyi bir pencere kapama deneyimi sağlamakta. Zarif görünümleri ve minimal tasarımlarıyla düz dikey tül perdeler mekanda modern bir stil yaratıyor. Farklı renk seçeneklerinin olması mekana uygun renk çeşidini bulmayı kolaylaştırıyor. Ev dekorasyon tercihlerinde modern ve minimalist stilin yanı sıra diğer stil özellikleri için de bu perde çeşidini değerlendirebilirsiniz. Işık kontrolünün kolay, bakımının zahmetsiz olması da önemli bir tercih nedeni.

Çizgili Dikey Tül Perdeler

İnce çizgiler veya şeritlerden oluşan bu perde çeşidi de en trend dikey perde çeşitlerinden biri. Bu çizgiler perdeye farklı bir estetik özellik kazandırmakta. Üstelik mekanı olduğundan daha yüksek ve geniş göstermek için de oldukça kullanışlı. Çizgili dikey tül perde çeşitlerinde çizgilerin renkleri ve kalınlığı önemlidir. Çünkü bu özellikler perdenin genel görünümünü ciddi ölçüde etkiler. Bu ürünleri ister duvara veya tavana, isterseniz pencere içine monte edebilirsiniz. En trend dikey perde çeşitleri bu tür kullanım şekillerine uygun ürünlerdir. Ayrıca perdelerin temizlik ve bakım işleri de kolaydır.

Desenli Dikey Tül Perdeler

Çizgili perdelerde olduğu gibi desenli dikey tül perde çeşitlerine de son yıllarda ilgi yüksek. Dekorasyon stilinde özgün bir tarz yaratmak için desenli dikey tül perdeleri de değerlendirebilirsiniz. Desen çeşitleri arasında örneğin çiçek motifleri en çok ilgi görenlerinden biridir. Çiçeklerin yanı sıra yapraklar ve geometrik formlar da geniş bir kitle tarafından beğenilmekte. Bunların yanı sıra manzara resimleri veya soyut tasarımlar da iyi bir seçim olabilir. En trend dikey perde çeşitleri arasında bu ürünleri de incelemenizde yarar var. Böylelikle tarzınıza en uygun ürünleri daha kolay seçebilirsiniz.

Pastel Renkli Fon Perdeler

Ev dekorasyon stillerinde pastel tonlar da yine son yılların en çok tercih edilen renkleri arasında. Örneğin yumuşak pembe, lavanta, mavi veya yeşil tonları bu bağlamda öne çıkıyor. Pastel tonlarının en önemli özelliği iç mekanlara daha zarif ve yumuşak bir görünüm kazandırmasıdır. Açık tonlu veya soluk renkler dekorasyon stillerinde yumuşatıcı etki gösterir. En trend dikey perde çeşitleri içinde bu bağlamda hafif mavi ve mint yeşili son yıllarda oldukça ilgi görmekte. Dekorasyonda vintage stilden hoşlanıyorsanız pastel renkli fon perde seçiminizi bu renklerden yana yapabilirsiniz.

Fonlu Dikey Tül Perdeler

Dikey tül perde çeşitleri arasında en yaygın ürün çeşitlerinden biri fonlu dikey tül perdelerdir. Bu perdelerde pileler dikey olarak düşer. Pilelerin üzerinde özel bir desen veya doku vardır. Bu perdelerde arka fonlar genellikle düz veya tek renklidir. Bu sayede perdenin güzelliği daha da öne çıkar. Evlerde oturma odaları ve yatak odaları fonlu dikey tül perde çeşitlerinin en çok kullanıldığı alanlardır. Bu ürünleri ayrıca ofisler ve diğer iç mekanlarda da son yıllarda sıkça görmek mümkün. Yaşam ve çalışma alanınıza karakter ve zarafet katmak için bu ürünleri de değerlendirebilirsiniz.

Geometrik Desenli Dikey Perdeler

Ev dekorasyonu alanında geometrik desenli dikey perde çeşitleri de son yıllarda oldukça ilgi görmekte. Bu stilde çeşitli üçgen tasarımları, daire ve dörtgenler ön planda. Ayrıca daha zarif geometrik formlar bulmak da mümkün. Dikey perdelerdeki geometrik desenlerin ev dekorasyonunda en önemli etkisi, mekanı olduğundan daha büyük gösterme etkisidir. Tavan yüksekliğine yaptığı vurgular sayesinde bu perdeler odayı daha büyük gösterir. Ev dekorasyonunun yanı sıra ofis dekorasyonunda da bu perde çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Son yılların en trend dikey perde çeşitleri arasında bu ürünlerin kullanım alanları oldukça geniş.

Dijital Baskılı Dikey Perdeler

Baskı teknolojilerinin perde sektöründeki yansımalarını sunan bu perde çeşitleri de son yıllarda büyük ilgi görüyor. Dijital baskı teknolojisi kullanılarak çeşitli tasarım veya görselleri perde kumaşına basmak mümkün. Ev dekorasyon stilinde bu tür uygulamalar dekorasyonu kişisel tercihlere göre farklılaştırmakta. Dilediğiniz tüm görsel veya desenleri bu teknolojiyi kullanarak perde üzerine yansıtmanız mümkün. Tarzınıza kişisel bir dokunuş eklemek için bu ürünlerin imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Kendinizin veya sevdiklerinizin fotoğrafları yanı sıra istediğiniz tasarım öğesini de perdeniz üzerine basabilirsiniz.

Kumaş Dikey Fon Perdeler 

Dikey perde çeşitlerinde tül seçimi kadar fon perde seçimi de önemli bir konudur. Diğer fon perdelere olanla kumaş dikey fon perdeler çok daha dekoratif bir perde çeşididir. Bu perdeler genellikle ince fon perde kumaşından yapılır. Diğer perdeler gibi mekandaki ışığı kontrol eder ve gizlilik sağlar. Ancak kullanım kolaylıkları çok daha fazladır. Dikey şeritler veya paneller şeklinde tasarlanmış olmaları kullanım, bakım ve temizlik işlerinde pratik çözümler sağlar. Kullanım şekilleri pencere boyunca dikey olarak asılma şeklindedir. Perde açıldığında veya kapandığında görünürlüğü değiştirirler.

İnce ve Hafif Kumaşlı Dikey Perdeler

Eğer karartma amacıyla kullanmayacaksanız dikey tül perde çeşitleri arasında ince ve hafif kumaşları tercih edebilirsiniz. Bu kumaşların en önemli özelliği, şeffaf veya yarı şeffaf kumaştan yapılmış olmalarıdır. Buna karşın dışarıdan içeriye bakmayı zorlaştırır. Böylelikle içeriyi gizli tutar. İnce ve hafif yapıda olmaları kullanım kolaylığı açısından da önemlidir. Dekorasyon stilinizde ince kumaşlı dikey perdeleri tercih ediyorsanız bu ürünleri de deneyebilirsiniz.

Rustikli Dikey Tül Perdeler

En trend dikey perde çeşitleri arasında rustikli dikey tül perdeler de önemli bir yere sahip. Ev dekorasyon stilinde tercihiniz rustik veya country yönündeyse rustikli dikey tül perdelerle mekanı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Bu perdeler de ince ve hafif tül kumaştan yapılmakta. Renk seçimlerinde de geniş bir çeşitlilik söz konusu. Mekana bir tür kır evi veya dağ evi görünümü kazandırmak isterseniz bu ürünleri mutlaka denemelisiniz. Doğal renklerde rustikli dikey tül perdelerle mekanın enerjisini içinizde hissedebilirsiniz.

Kombinli Dikey Tül Perdeler

Ev dekorasyonunda en trend dikey perde çeşitleri arasında kombinli dikey perdeler de önemli bir diğer ürün çeşididir. Bu perdelerde kombinler hazır olduğu için kullanıcının ayrıca kombin oluşturmasına ihtiyaç yoktur. Perdenin her pilesinin ayrı olması da önemli bir diğer avantajıdır. Bu sayede perdeyi istediğiniz noktadan kolayca açarsınız. Veya dilerseniz mekanda farklı bir görsellik yaratmak için dikey tül perdeniz için yeni kombinler oluşturabilirsiniz. Kombinasyonlu fon seçimi özelliğiyle bu perdeler, klasik tül veya fon perdelere oranla daha ekonomik çözüm yolları sunmakta.

Metalik Aksesuarlı Akıllı Dikey Perdeler

En trend dikey perde çeşitleri arasında bahsedeceğimiz son ürün çeşidi de metalik aksesuarlı akıllı dikey perdelerdir. Bu ürünlerde tercihen altın kaplama, bakır veya gümüş görünümlü metalik aksesuarlar yer alır. Bu aksesuarlar sayesinde akıllı dikey tül perdeler daha sofistike bir görünüm kazanır. Ev dekorasyonunuzda adeta bir saray havası yaratmak isterseniz dikey perdeler için aksesuar çeşitleri ile istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. İster geleneksel isterseniz modern stilde ev dekorasyonu için metalik aksesuarlar birbirinden güzel seçeneklere sahip.

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK