Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

Üçü Bir Arada Akıllı Dikey Tül Perde Nedir?

Ev dekorasyonunun önemi her geçen gün artıyor. Hem şık bir görünüm hem de pratik bir kullanım deneyimi sağlayan perde seçenekleri bu noktada daha fazla ilgi görüyor. Etülle olarak 3’ü 1 arada akıllı dikey tül perdelerimizle sizlere belki daha önce adını bile duymadığınız harika bir seçenek sunuyoruz. Estetik tasarımlarımız, kullanışlı özelliklerimiz ve yüksek kaliteli malzemelerimizle evlerinize ve iş yerlerinize modern bir dokunuş katıyoruz. Peki üçü bir arada akıllı dikey tül perde nedir? Bu perdelerin özellikleri ve kullanım avantajları nelerdir?

Akıllı Dikey Tül Perde Kısaca Nedir?

Bugüne kadar akıllı dikey tül perdeler ile hiç tanışmamış olabilirsiniz. Kısaca ifade etmek gerekirse akıllı dikey tül perdeler bir mekanik perde çeşididir. Klasik perdelerden farklı olarak bu ürünlerde her pile ayrı bir parçadır. Tül perde, güneşlik ve fon özelliğini bir arada barındıran mekanik perde çeşidine ise 3’ü 1 arada akıllı dikey tül perde diyoruz. Akıllı perde çeşitlerinde pileleri tek tek çıkarıp takmak basit bir iştir. Yeni nesil akıllı dikey tül perdeler ise özel motor sistemleri sayesinde perde hareketlerini çok daha basit bir iş haline getirir. Böylelikle mekandaki ışık, ısı ve hava kontrolünü daha da kolaylaştırır.

Akıllı Dikey Tül Perdelerin Temel Özellikleri Nelerdir?

  • Her pilesi bağımsızdır. Bu sayede her pileyi tek tek çıkarıp takmak mümkündür.
  • Tasarım konusunda geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu ürünleri tek renk veya farklı renk kombinleriyle kullanabilirsiniz.
  • Pileler birbirleri arasından rahatça geçtiği için kolay bir kullanım deneyimi sunar. Perdeyi kapatıp açarken zorluk yaşamazsınız.
  • Perdeye ulaşmak için pileleri sağa-sola ayırmak yeterlidir.
  • Bu perdelerde alt bağlantı zincirleri ve ağırlıklar yoktur. Bu nedenle hareket sırasında gürültü kirliliği oluşmaz.
  • Odayı havalandırmak istediğinizde de kolay bir kullanım deneyimi yaşarsınız. Perdeyi kolayca açıp ortama hava girişi sağlayabilirsiniz. Ardından basit bir dokunuşla perdeyi kapatabilirsiniz.
  • Işığa yön vermek için pileleri sağa veya sola çevirebilirsiniz. Pileler tam kapanmadığında duruş açısına göre odaya güneş ışığı girişi sağlar.

Dekorasyonda Akıllı Dikey Tül Perde Şıklığı

Perde çeşitleri dekorasyonun en göz alıcı unsurlarından biridir. Böyle olduğu için her oda türüne uygun bir perde çeşidi mevcuttur. Örneğin oturma odaları ile çocuk odası veya mutfak perde çeşitleri birbirinden farklıdır. Dekorasyon açısından en güzel uygulamalar, odanın türüne ve diğer dekorasyon özelliklerine uygun perdelerle gerçekleşir.

Etülle olarak akıllı dikey tül perde çeşitlerimizle sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Göz alıcı ve zarif tasarımlara sahip perde çeşitlerimiz farklı dekorasyon stilleri ile tam uyum sağlamakta. Böylelikle kullanıcılarımız kendi beğenilerine göre mekanda istedikleri uygulamayı gerçekleştirebiliyor. Örneğin mekanda sade bir görünüm için düz perde tercih ediyorsunuz diyelim. Bu durumda ZEN - Yeni Nesil Akıllı Dikey Düz Tül Zebra Perde çeşidimiz sizin için iyi bir seçim olabilir.

Dekorasyon önerileri arasında kombinli seçenekler de meraklıları arasında ilgi görmekte. Bu grupta da Etülle akıllı dikey tül perdeleri ile birbirinden güzel tasarımları hayata geçirebilirsiniz. Mekanda daha yaratıcı bir görünüm arayanlar için kombinli akıllı dikey tül perdeler birbirinden güzel seçeneklere sahip. Ev dekorasyonu seçenekleri arasında tercihiniz ne yönde olursa olsun akıllı dikey tül perdeler arasında beğendiğiniz ürünü seçebilirsiniz. Sektörün lider firması Etülle’de kendi tarzınıza en uygun akıllı dikey tül perde çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz.

Işık, Isı ve Hava Kontrolünde Pratik Bir Perde Deneyimi

Akıllı dikey tül perdeler, estetiğinin yanı sıra işlevsellikleriyle de öne çıkmakta. Bu durumu mekanda ışık kontrolü konusunda kolayca deneyimleyebilirsiniz. Hepimizin bildiği gibi, mekana doğrudan düşen güneş ışınları bazen çok rahatsız edici oluyor. Klasik tül perde ve güneşlikler bu gibi durumlarda yetersiz kalabiliyor. Oysa akıllı dikey tül perdelerin en önemli özelliklerinden biri, tam sağa veya tam sola doğru kolayca hareket etmesidir. 180 derecelik açıyla güneş ışığının etkilerini azalttığı için mekanda daha konforlu vakit geçirmeye katkı sağlar.

Akıllı dikey tül perdelerin pilelerini sağa, sola veya her iki tarafa ip yardımıyla kolayca toplayabilirsiniz. Bu sayede ışık geçişini ayarlayabilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Perde panelleri tek tek olduğu için mekanda ışık miktarını belirlemek sizin tasarrufunuzda olan bir konu haline gelir. Akıllı dikey perde kullananlar bu konuda her zaman için daha avantajlıdır.

J Tipi Pimler ile Perdeyi Takıp Çıkarma Kolaylığı

Akıllı dikey tül perdelere kullanım kolaylığı kazandıran en önemli unsurlardan biri de J tipi pimlerdir. Bugüne kadar J tipi pimler ile hiç karşılaşmamış olabilirsiniz. Bu yüzden J tipi pim nedir diye merak edebilirsiniz. Kısaca ifade etmek gerekirse J tipi pim, dikey perdelerde askı ile ray arasında hareketi sağlayan aparattır. Bu aparatlar hem perdeyi takıp çıkarma kolaylığı sunar. Hem de kullanıcının hareket özgürlüğünü artırır.

Mekanlar da insanlar gibi çevresel değişikliklerden etkilenir. Örneğin gün içinde güneş ışığının açısı değişir. Öğle saatlerine doğru güneş ışınları mekana daha fazla geleceği için kendimizi korumamız gerekir. Ortam sıcaklığının fazla artması mekanda konforlu bir yaşam deneyimi sağlamaz. Bazı durumlarda ise klasik tül perdeler ve güneşlik ile fon perdeler zahmetli bir kullanım deneyimine neden olur. Klasik fon perdelerin daha ağır oluşu kullanıcının perde çekimi sırasında daha fazla efor sarf etmesine yol açar. Oysa J tipi pimler ile akıllı dikey tül perdeleri hareket ettirmek hiç de zor değildir.

Perde değişimleri de yine kullanıcılar için bazen oldukça zahmetli hale gelmekte. Klasik tül perdeleri takıp çıkarmak için kullanıcının daha fazla efor harcaması gerekir. Oysa J tipi perde pimleri nedir diye merak edenler, bu ürünler sayesinde perde değişimlerini de kolayca gerçekleştirebilir. Öyle ki perdelerinizi dilerseniz her mevsim değiştirmeniz mümkün. Böylelikle mevsimsel değişimlerle birlikte hem mekanı hem de kendinizi yenileyebilirsiniz.

Akıllı Dikey Tül Perdeler ile Uzun Ömürlü Perde Seçenekleri

Klasik tül, güneşlik veya fon perdeler ile akıllı dikey tül perdelerin en önemli farklarından biri de kullanım ömrüyle ilgilidir. Bildiğiniz gibi klasik perde çeşitleri genellikle tek parçadır. Veya mekanın genişliğine göre iki ya da üç parçadan da oluşabilir. Ancak perdenin herhangi bir noktasında bir sorun oluştuğunda maalesef tüm perdeyi yenilemek gerekir. Perdelerin renkleri de zaman içinde solar. İster tül perde olsun, isterse en kaliteli fon perde çeşitleri... Klasik formdaki perdeler güneş ışınlarından daha fazla etkilenir. Bu da daha kısa ömürlü bir kullanım deneyimi sunmalarına neden olur. Değişimler nedeniyle ortaya çıkacak masraflar da doğal olarak yüksek olacaktır.

Ne var ki 3’ü 1 arada akıllı dikey tül perdelerde bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Her şeyden önce bu ürünler tek parça değildir. Yani bu perdelerin her bir parçası ayrıdır. Dolayısıyla herhangi bir nedenle bir parçada sorun oluştuğunda diğer parçalara dokunmadan değişim sağlamak mümkündür. Bu sayede akıllı perde çeşitleri hem daha uzun ömürlü hem de daha ekonomik bir perde seçeneği sunar. Üstelik bu ürünlerin kalite standartları da klasik perdelerden daha yüksektir. Yıpranma ve deformasyona karşı dirençleri yüksektir. Bu da yine uzun ömürlü bir perde çeşidi arayanlar için bu ürünleri ideal bir seçenek haline getirir. Beğendiğiniz perde çeşitlerini uzun yıllar ilk günkü kalitesiyle ve solma yapmadan kullanmanız mümkün.

Akıllı Dikey Tül Perde Montajı Zor Mudur?

Daha önce akıllı dikey tül perde kullanmamış olanlar bu ürünlerin montajını da merak etmekte. Bu ürünlerin montajı aslında oldukça kolaydır. Fakat montaj için dilerseniz profesyonel destek alabilirsiniz. Kurulum uzmanı perde montajını gerçekleştireceği gibi perdeyi nasıl kullanmanız gerektiğini de anlatacaktır.

Montaj işlemi sırasında perde parçalarının isimleri ve kullanım aparatları hakkında daha geniş bilgi sahibi olacaksınız. Böylelikle beğendiğiniz akıllı dikey tül perdeleri uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz, akıllı dikey tül perde montajı için faydalı bilgileri Montaj Talimatları sayfamızdan da öğrenebilirsiniz.
 

Neden Etülle Akıllı Dikey Tül Perdeleri?

Etülle olarak akıllı dikey tül perde alanında uzun yıllara yayılan büyük bir deneyimimiz var. Faaliyete başladığımız ilk günden bu yana yerli üretim akıllı dikey tül perdelerimizle pek çok mekanda yerimizi aldık. Ortamlarda ısı, ışık ve hava kontrolünü kolaylaştırdık. Dekorasyon seçimlerini tamamladık, mekanı kullananların motivasyonlarını artırdık. Üretim çalışmalarımız devam ederken Ar-Ge çalışmalarımız da kesintisiz devam etti. Bu sayede ürünlerimizde standartları hep yükselttik. İlerleyen zaman içinde ülkemizin en önemli akıllı dikey tül perde üreticilerinden biri haline geldik.

Günümüzde Etülle perde çeşitleri sadece ülkemizde ilgi görmüyor. Dünyanın değişik bölgelerinde de pek çok kullanıcı akıllı dikey tül perde siparişi vermek istediklerinde bizi tercih ediyor. Estetiğin yanı sıra kalite ve kullanım kolaylığını da sürekli geliştiren Etülle, geniş bayi ağıyla artık sizlere çok daha yakın. İster bayilerimiz üzerinden isterseniz internet sitemiz kanalıyla siz de en uygun fiyata akıllı dikey tül perde siparişi için bizi tercih edebilirsiniz. Bursa’dan dünyaya açılan ürünlerimiz yaşam ve çalışma alanlarınızda sizi bir adım öne çıkaracaktır.

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK