Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

Baskılı Kırlent Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kırlent çeşitleri arasında son yıllarda baskılı kırlentlere ilgi artıyor. Birbirinden güzel renk ve desen çeşitlerine sahip bu ürünler ev dekorasyonuna farklı bir hava kazandırmakta. Baskı desenli kırlent çeşitleriyle siz de evinizde ve yaşam alanlarınızda birbirinden güzel görüntüler yaratabilirsiniz. Peki baskılı kırlent satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bu ürünleri hangi kriterlere göre nasıl seçeceğinizi hiç düşündünüz mü? Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler konulu bu yazımızda bu bağlamda merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Malzeme Kalitesi

Baskılı kırlent alırken ilk dikkat etmeniz gereken konulardan biri malzeme kalitesidir. Nitekim kaliteli kumaşlardan yapılan baskılı kırlent ve kılıf çeşitleri daha uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sağlar. Piyasada pamuk, keten, kadife gibi pek çok farklı malzemeden üretilmiş kırlent çeşidi mevcut. Baskılı kırlent söz konusu olduğunda ise en uygun kumaş çeşitlerinden biri kadifedir. Kaliteli kadife kumaş üzerine dijital baskılı kırlent çeşitlerinin kullanım ömrü daha yüksektir. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bunu unutmamalısınız. Diğer kumaş çeşitlerinde ise baskı ve renk kalitesi ile kullanım ömrü daha düşük olabilir.

Baskılı kırlent üreticileri hemen her zevke hitap eden kırlent seçeneklerini piyasaya sürmekte. Estetik bakımdan tercihiniz ne yönde olursa olsun önceliğiniz daima malzeme kalitesi olmalı. Nitekim kaliteli malzemeler başta güneş ışınları olmak üzere çevresel etkilere karşı dayanıklıdır. Renklerde kolay kolay solma yapmazlar. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında buna önem verirseniz ürünleri sık sık değiştirmek zorunda kalmazsınız. Beğendiğiniz ürünleri daha uzun süre ilk günkü kalitesiyle kullanabilirsiniz. Kalitesiz ürünler ise kısa sürede renk atması ve solma yapar. Bu da yeni bir maliyet yaratır.

Baskı Kalitesi

Baskılı kırlent çeşitlerinin en önemli tercih nedenlerinden biri şüphesiz ki üzerindeki baskılardır. Beğeni ve tercihlerinize göre istediğiniz görsele sahip baskılı kırlent çeşidini piyasada kolayca bulabilirsiniz. Ancak baskı kalitesi düşük ürünleri uzun süre ilk günkü kalitesiyle kullanmanız mümkün olmaz. Bu bağlamda en güzel sonuçları çözünürlük kalitesi yüksek ürünlerle alırsınız. Desenler veya görseller ne kadar canlı ve parlaksa ürünün baskı kalitesi o kadar yüksek demektir. Ev dekorasyon trendleri arasında son yıllarda çeşitlilik çok fazla. Ancak baskı kalitesi bu noktada daha önemli. Nitekim baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında baskı kalitesi tercihlerinizi doğrudan etkileyecektir. 

Rahatlık ve Konfor

Baskılı kırlent üreticileri farklı malzemeler kullanarak üretim gerçekleştirmekte. Bunların bir kısmı rahat ve konforlu bir deneyim sunarken bir kısmı rahatsız edici olabiliyor. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında rahatlık ve konfor mutlaka ilk tercihleriniz arasında yer almalı. Bu bağlamda kırlentin dış yüzeyi kadar iç dolgu malzemeleri de önemlidir. Nitekim kırlent çeşitlerinde yün, sentetik elyaf veya tüy dolgu gibi farklı pek çok seçenek kullanılabilir. Bu malzemelerin sunduğu konfor derecesi de doğal olarak farklı olacaktır. Ürünlerde ayrıca çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıflar kullanabilirsiniz. Fakat bunların da konforlu bir kullanım deneyimi sunmasına dikkat etmelisiniz.

İç Dolgu Çeşidi ve Kalitesi

Baskılı kırlent çeşitlerinin dış yüzeyi ve baskı kalitesi kadar iç dolgu çeşidi ve kalitesi de önemlidir. Nitekim dolgu malzemesinin kalitesiz olması kullanım konforunu ciddi ölçüde düşürür. Bu tür durumlarda ürünün baskısının güzel olması çok da anlamlı olmayabilir. Bu bağlamda piyasada farklı pek çok iç dolgu çeşidi mevcut. Bunlardan biri lateks iç dolgudur. Bu malzemenin en önemli özelliği hipoalerjenik ve dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Bu özelliği sayesinde alerji sorunlarını önler. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bu önemli bir tercih nedenidir.

Baskılı kırlentlerde en yaygın bir diğer iç dolgu çeşidi poliüretan köpüktür. Bu köpüklerin en önemli özelliği, hızlı bir şekilde eski haline dönmesidir. Üstelik uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sağlar. Kaliteli poliüretan köpük dolgulu kırlent çeşitlerini uzun yıllar ilk günkü kalitesiyle kullanmanız mümkün. Bu ürünlerin ayrıca farklı yoğunluk ve sertlikte farklı çeşitleri de mevcut. Sentetik iç dolgu çeşitleri arasında önemli bir diğer dolgu çeşidi de mikrofiber dolgudur. Bu dolgu çeşidinin en önemli özelliği ise yumuşak ve rahat bir malzeme olmasıdır. Suya ve lekelere karşı direncinin yüksek olması da önemli bir tercih nedenidir.

Baskılı kırlentlerde en yaygın iç dolgu çeşitlerinden biri de tüy ve tüy karışımlarıdır. Kırlent çeşitleri arasında bu ürünlerin en önemli özelliği son derece yumuşak ve lüks bir kullanım deneyimi sağlamasıdır. Dilerseniz lüks kırlent kılıfı çeşitleriyle bu konforu artırabilirsiniz. Bununla birlikte tüy iç dolgular zamanla sıkışır. Bu da kırlentin şeklinin kaybolmasına neden olabilir. Kırlent konusunda tercihiniz tüy iç dolgulardan yanaysa sıkışma nedeniyle şekil bozukluğunu en aza indirmek için kaliteli tüy dolguları tercih etmelisiniz. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında buna da özellikle dikkat etmelisiniz. 

Dikiş Özellikleri ve Kalitesi

Diğer kırlent çeşitlerinde olduğu gibi baskılı kırlent çeşitlerinde de dikiş özellikleri ve kalitesi önemlidir. Kırlentler genellikle düz dikiş, kapitone veya gizli dikiş yöntemleriyle üretilir. Bu yüzden bir kırlentin görünümü ve dayanıklılığını doğrudan etkileyen konulardan biri de dikiş özellikleri ve kalitesidir. Dikişlerin düzgünlüğünün yanı sıra kaliteli iplikler de önemlidir. Bu sayede dikişlerin ömrü uzar. Dalgalı dikişler kırlentin ne kadar eğri görünmesine yol açarsa kalitesiz iplikler de aynı derecede şekil bozukluğuna neden olur. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bunları da dikkate almalısınız.

Kırlent Ebatları

Piyasada farklı ebatlarda pek çok baskılı kırlent çeşidi mevcut. Bunlar arasında seçim yaparken ürünü kullanacağınız alanın genişliğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Alışveriş yapmadan önce ebat konusunda düşüncelerinizi netleştirirseniz yanlış bir ürün seçmek durumunda kalmazsınız. Bu bağlamda dilerseniz baskılı kırlent seti almayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle tasarım veya ebat konusunda herhangi bir güçlük yaşamadan alışverişinizi kolayca tamamlarsınız.

Genel olarak baktığımızda püsküllü dekoratif kırlent modellerinde en çok tercih edilen ebat 45 x 45 cm ebadıdır. Bu ürünler için genellikle küçük kare kırlent ifadesi kullanılır. Fakat baskılı kırlent ölçüleri bununla sınırlı değildir. Örneğin 50 x 50 cm ölçüsündeki kırlentler büyük kare kırlent çeşitleri olarak ifade edilir. Bu ürünlerin yanı sıra 30 x 45 cm, 30 x 50 cm, 35 x 60 cm veya 35 x 90 cm ebatlarında kırlent çeşitleri bulmak da mümkün. Kare veya dikdörtgen baskılı kırlent çeşitlerinin yanı sıra yuvarlak kırlentler de meraklılarının ilgisini çekmekte. Bu ürünlerde çap uzunluğu genellikle 40 veya 45 cm şeklindedir. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında hangi ebatta bir ürün aradığınızı mutlaka netleştirmelisiniz. 

Temizlik Kolaylığı

Baskılı kırlentinizi kaliteli malzemelerden seçerseniz temizlik konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Kalitesiz kumaşlar üzerinde ise temizlik şekilleri solma, yıpranma ve aşınma yaratır. Bu bağlamda baskılı kırlent nasıl yıkanır diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuda en doğru bilgileri ürünün kullanım talimatlarında bulabilirsiniz. Nitekim ürünün etiket kısmında bu bilgi mutlaka yer alır. Genel olarak ifade edecek olursak kırlentin ön yüzünü çıkartıp ters çevirerek makinede soğuk suda yıkayabilirsiniz. Yıkama sırasında baskı kalitesinin zarar görmemesi için hassas çamaşırlar için sıvı deterjan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca ağartıcı kesinlikle kullanmamalısınız.

Çocuk ve Hayvan Dostu Ürünler

Evde küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa çocuk ve hayvan dostu ürünleri tercih etmeniz iyi bir seçim olacaktır. Nitekim bu ürünlerin en önemli özelliği dayanıklı ve kolay temizlenebilir olmalarıdır. Çocukların ve evcil hayvanların kırlent üzerinde bırakacakları kirleri bu sayede daha kolay temizlersiniz. Bu bağlamda mikrofiber dokular, vinil kumaşlar, polyester seçenekleri ve sunbrella kumaş çeşitleri daha iyi bir seçim olabilir. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bunları da akılda tutmanızda yarar var. 

Dekorasyon Stiliyle Uyum

Piyasada birbirinden güzel dijital baskılı kırlent seçenekleri mevcut. Bunlar arasında tercihte bulunurken dekorasyon stilinizle uyumlu ürünleri tercih etmenizde yarar var. Aksi durumda ortaya konsept karmaşası çıkar. Örneğin minimalist stilde perde dekorasyonu tercihiniz varsa sade bir renk paletini tercih etmelisiniz. Karmaşık ve çok renkli baskılı kırlent çeşitleri bu tarz için uygun değildir. Vintage dekorasyon çeşidinde ise eski dönemlere ait görselleri barındıran dijital baskılı kırlent kılıfı çeşitleri daha uygun bir seçimdir.

Modern dekorasyon stilinde düz renkler ve işlevsellik ön plandadır. Bu yönüyle minimalist stile benzeyen modern stilde esas fark, tasarım çizgilerinin çağdaş öğeler içermesidir. Bu stil özelliklerini baskılı kırlent kılıfı çeşitleriyle yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz. Rustik dekorasyon stilinde ise doğal malzemeler ön plandadır. Doğal hayata vurgu yapan bu stile uygun baskılı kırlent modelleri kırsal veya kır hayatına ait görseller barındıran ürünlerdir. Dolayısıyla baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında stil özellikleri ile tasarım özellikleri arasındaki uyuma dikkat etmelisiniz. 

Diğer taraftan son yıllarda giderek daha fazla ilgi görmeye başlayan Akdeniz dekorasyon stilinde sıcak renkler ve deniz esintisi ön plandadır. Dekorasyonda bu stili tercih ediyorsanız açık hava yaşamını yansıtan görseller taşıyan baskılı kırlentler daha iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede yaşam alanınızdaki duvar kağıdı, perde şekli, tablo veya diğer dekorasyon ürünleriyle en güzel kombinleri oluşturabilirsiniz. Akdeniz ülkelerinin geleneksel dekorasyon stilini ifade eden bu stil ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerimizde daha fazla ilgi görüyor.

Dekorasyon trendleri arasında son yıllarda endüstriyel dekorasyon stili de ilgi çeken türlerden biri. Dekorasyonda eğer sert yüzeyleri, açık tuğla duvar tasarımlarını tercih ediyorsanız bu tarzda baskılı kırlent modellerini tercih edebilirsiniz. Demir çerçeveler veya eski sanayi eşyalarıyla da yaşam alanınızı bu stilde dekore edebilirsiniz. Ve tabii hangi stili tercih ederseniz edin, mekanda renk uyumunu da mutlaka gözetmelisiniz. Aksi takdirde huzurlu bir yaşam alanı oluşmaz.

Kişiselleştirilmiş Baskı Seçenekleri

Baskı teknolojilerinde ortaya çıkan son yenilikler istediğiniz görselleri kırlentin üzerine basma imkanı sağlamakta. İster doğanın renk ve desenlerini, ister farklı canlıların kreatif tasarımlarını baskılı kırlent seçenekleri içinde değerlendirebilirsiniz. Sanatsal hayvan figürleri, çiçek baskılı kadife kırlent, barok tarzda yastık süslemeleri gibi kişiselleştirilmiş baskı seçenekleri konusunda alternatifler fazladır. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bunlar arasında istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Veya dilerseniz ünlü isimlerin heykel tarzı yastıklarını tercih edebilirsiniz. Seyretmeye doyamadığınız manzara görsellerini dijital baskılı kırlent çeşitleri üzerinde tercih edebilirsiniz.

Fiyat Seçenekleri

Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında fiyat seçenekleri de önemli bir başlığı oluşturmakta. Her üründe olduğu gibi fiyat seçenekleri konusunda da piyasada geniş bir aralıktan bahsetmek mümkün. Baskılı kırlent fiyatları ürünlerin kalite, boyut, baskı tekniği, özelleştirme seçenekleri ve diğer kriterlere göre değişir. Buna bir de artan maliyetler eklenince fiyatlar konusunda geniş bir yelpaze oluşmakta. Baskılı kırlent satın almadan önce fiyat araştırması yaparsanız bütçenize en uygun ürünleri seçme imkanı elde edersiniz.

Fiyat araştırması konusunda en kolay yöntem şüphesiz ki internet üzerinden baskılı kırlent fiyatları araştırması yapmaktır. Nitekim perakendeye oranla online satış kanalları üzerinden baskılı kırlent fiyat karşılaştırması yapmak çok daha kolaydır. Bunun için arama motoru sorgularını kullanabilirsiniz. Veya ilgili satış kanalının ürün filtrelerinden de yararlanabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce fiyat araştırması yapıp belli bir bütçe oluşturursanız baskılı kırlent satın alma işlemi sırasında bütçenizi aşmak zorunda kalmazsınız.

Güvenilir Satış Kanalları

Ev dekorasyonu alanında hizmet veren pek çok firma ve satış kanalı mevcut. Bunlar arasında işlerini iyi yapanlar olduğu gibi kötü yapanlar da mevcut. Bu yüzden baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında satış kanalı seçimine de özellikle dikkat etmelisiniz. Ürünü satın alacağınız kanal merdiven altı diye tabir edilen işletmelerden biriyse sadece paranız çöpe gitmez. Aynı zamanda da çeşitli sağlık riskleriyle karşılaşırsınız. Güvenilir satış kanallarından alışveriş yaptığınızda ise hem satın alma süreçlerinizde hem de satış sonrası destek hizmetlerinde daha güzel sonuçlarla karşılaşırsınız.

Kullanıcı Yorumları

Alışveriş yapmadan önce kullanıcı yorumlarını incelemek oldukça faydalı bir yöntemdir. Bu yorumlar sayesinde hem almak istediğiniz ürün hem de satış kanalı hakkında pek çok deneyimi öğrenme imkanı elde edersiniz. Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bu tür bilgileri de mutlaka dikkate almalısınız. İnternet üzerinden paylaşılan geri bildirimler ürünlerin kalite standartlarını anlamak için oldukça faydalıdır. Nitekim bazı firmalar veya satış kanalları ürün açıklamalarında yanlış veya hatalı bilgiler paylaşabilmekte. Kullanıcı yorumları sayesinde bu tür durumlarla karşılaşmadan alışverişlerinizi huzur içinde tamamlayabilirsiniz.

En Kaliteli Baskılı Kırlent Çeşitleri Etulle'de!

Baskılı kırlent alırken dikkat edilmesi gerekenler konulu bu yazımızı bitirmeden önce tarzınıza ve bütçenize uygun en kaliteli kırlentleri Etulle'de bulabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Ürünlerimiz yumuşak kadife kumaşa baskı yöntemiyle üretilmekte. Ürünlerimizi incelemek için Kırlent sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Veya dilerseniz çözünürlüğü yüksek olarak göndereceğiniz görsellerle baskı hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. 

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK