Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

En Trend Amerikan Servisi Çeşitleri

Sofra dekorasyonunda özel bir yere sahip olan Amerikan servislerine ilgi son yıllarda sürekli artıyor. Yemek deneyimini kişiselleştiren bu ürünler her sunumu adeta ayrı bir hikaye haline getirmekte. Birbirinden güzel Amerikan servisi çeşitleriyle siz de sofranızda keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Peki son yılların en trend Amerikan servisi çeşitlerini merak ediyor musunuz? Farklı modeller arasında seçim yaparken ürünleri neye göre değerlendireceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda son yılların en popüler Amerikan servisi çeşitlerini kısaca tanıtıp model seçiminize ışık tutacak faydalı bilgiler paylaşacağız.

Bahçe Tasarımlı Kumaş Amerikan Servisler

Sofranızda renkli bir tasarım görmeyi tercih ediyorsanız bahçe tasarımlı kumaş Amerikan servisleri mutlaka denemelisiniz. Son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer alan bu ürünler doğanın adeta küçük bir kesitini sunuyor. İster iç mekanlarda olsun isterse dış mekanlarda yemek servislerinize bu ürünlerle renk katabilirsiniz. Her çeşit sofra dekorasyonu için tamamlayıcı bir unsur olan bu servislerin renk dayanıklılığı genellikle diğerlerine oranla daha yüksektir. Üstelik kumaş olmaları sofraya farklı bir değer katar. Tek kullanımlık kağıt peçeteler gibi geçici bir etki yaratmaz.

Sofra dekorasyonunuzu bahçe tasarımı gibi belirli bir konsepte göre hazırlamak isterseniz temalı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu bağlamda örneğin kuşlu bahçe tasarımı en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. Yemek takımınız ve sofra malzemeleriniz arasında kuş figürü varsa bu ürünlerle konsepte uygun bir sofra tasarımına imza atabilirsiniz. Veya yemek takımınızda hakim renk yeşil ise ilkbahar görünümlü Amerikan servis çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Daha canlı renkleri ve detaylı tasarımları tercih ediyorsanız saklı bahçe tasarımlı servisleri de kullanabilirsiniz. Belli bir renk tercihiniz varsa, örneğin mavi bahçe veya turuncu bahçe temalarını da değerlendirebilirsiniz.

Bitki ve Yaprak Desenli Amerikan Servisler

Bahçe tasarımında olduğu gibi bitki ve yaprak desenli servisler de son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. Sofranıza daha doğal ve canlı bir hava katmak için bu modeller de iyi bir seçim olabilir. Özellikle palmiye yapraklı Amerikan servisi çeşitleri son yıllarda büyük ilgi görüyor. Bunun en önemli nedeni, palmiye yapraklarının görsel açıdan sahip olduğu etkileyiciliktir. Sofra tasarımını zenginleştiren bu servisler aynı zamanda da her mevsim kullanışlı. Renkli yapraklar ve çiçek motifleri Amerikan servisi çeşitleri arasında hemen her dönem ilgi görüyor.

Yemek masanızda sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak için çiçek desenli Amerikan servisleri değerlendirebilirsiniz. Sunumu destekleyen bu servisler psikolojik açıdan sakinleştirici etkiye sahiptir. Üstelik iştah açıcı bir etki gösterir. Sofrada rahat ve şık bir atmosfer yaratan bu ürünler, yemeklerinizin daha da lezzetli algılanmasına katkı sağlar. Çiçek desenleri arasında gül deseni daha romantik etkiler yaratır. Dolayısıyla sevdiğiniz insanla romantik bir yemek sırasında bu tür bir servis tercih edebilirsiniz. Papatya deseni sadeliği ve naifliği yansıtır. Orkide daha sofistike bir görüntü meydana getirir. Son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer alan bu modelleri de ihtiyaçlarınıza göre değerlendirebilirsiniz.

Nakışlı Amerikan Servisler

Masa servisi seçenekleri arasında en yaygın modellerden biri de nakışlı Amerikan servislerdir. Ve bu ürünler de son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. Diğer ürünlerden farklı olarak nakışlı servisler, dikiş ve nakış teknikleri kullanılarak üretilir. Bu bakımdan sofralara daha farklı bir estetik katar. Servislerde farklı stillerde birçok nakış çeşidi kullanılabilir. Ancak genellikle çiçek desenleri ile geometrik formların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu ürünlerle birlikte kullanılan nakışlı masa örtüleri sofra dekorasyonunu çok daha sofistike hale getirir.

Baskılı Amerikan servisi çeşitlerinde olduğu gibi nakışlı Amerikan servisi çeşitleri için de renk ve tema konusunda geniş bir ürün yelpazesi söz konusu. Zengin bir renk paletine sahip bu servislerde baskın renk genellikle beyazdır. Nakışlarda kullanılan farklı renklerle sofra dekorasyonu incelik ve canlılık kazanır. Dahası, baskı içermediği için bu servisler diğer servis çeşitlerine oranla daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kaliteli malzemelerden üretilen servisler çok daha uzun süreli bir kullanım imkanı sağlar. Bu özelliklerinden dolayı en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında nakışlı servislerin de ayrı bir önemi var.

Renkli Amerikan Servisler

Baskı çeşitleri veya nakışlardan hoşlanmıyorsanız renkli Amerikan servisler sizin için uygun bir seçenek olabilir. Nitekim bu ürünler de son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. Bu bağlamda piyasada kırmızı, sarı, mavi, yeşil Amerikan servisi çeşitleri bulabilirsiniz. Ahşap veya plastik Amerikan servislerinden farklı olarak kumaş servislerin kendine özgü bir dokusu ve ışıltısı vardır. Üstelik hijyen konusunda da sağladığı imkanlar yüksektir. Bambu servis tabağı veya benzeri ürünlerden farklı olarak renkli Amerikan servisler, makinede kolayca yıkanır ve daha sağlıklı bir yemek deneyimi sunar.

Masa düzenleme ve sunum yöntemleri arasında renkli servisler evlerde ve restoranlarda son yıllarda daha fazla ilgi görüyor. Ayrıca parti ve doğum günü gibi etkinliklerde de yemek servisi önerileri arasında sıkça yer alıyor. Farklı renklerle kombine edilmeleri Amerikan servis altlığı konusunda daha değişik kullanım imkanları sağlamakta. Servis boyutları farklı olsa da masalara kazandırdığı renkli görüntü zihinlerde güzel etkiler yaratıyor. Siz de sofranıza görsel açıdan çekicilik katmak istiyor olabilirsiniz. Son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında renkli servisleri de bu bağlamda mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Geometrik Desenli Amerikan Servisler

Tek renkli Amerikan servisler size çekici gelmiyorsa daha etkili bir sofra tasarımı için geometrik desenli Amerikan servisleri tercih edebilirsiniz. Nitekim son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında bu ürünler de yoğun ilgi görüyor. Bu servis çeşidinin en önemli özelliği, düzen ve simetri konusunda en uygun seçenekleri sunmasıdır. Sofra tasarımında bu iki konu sizin için önemliyse Amerikan servisi satın alma konusunda tercihinizi bu ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Kare, üçgen, daire ve diğer geometrik formlardaki Amerikan servisler, sofranıza düzen ve simetri konusunda istediğiniz katkıyı sağlayacaktır.

Geometrik desenli Amerikan servisi çeşitlerinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de farklı renk kontrastlarından yararlanmasıdır. Zemin ile form arasında oluşan kontrast, sofranızda görsel çekiciliği artırır. Farklı renkler ve tonlar arasındaki kombinasyonlar yemek takımınızı ve yemeklerinizi daha etkileyici hale getirir. En trend Amerikan servisi çeşitleri arasında tercih yaparken bu tür püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Modern geometrik kumaş tasarımları bu yönüyle diğer servis araçlarından ayrılmakta. Benzer bir durumu örgü Amerikan servis veya baskılı servislerde bulmanız zordur. Ayrıca zigzaglar ve şeritler ile mozaik desenler daha karmaşık geometrik tasarımlara hayat vererek sofranızı daha sofistike bir görünüme sokar.

Çizgisel Tasarımlı Amerikan Servisler

Son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında bir diğer ürün çeşidi de çizgisel tasarımlı servislerdir. Sofranıza modern ve şık bir görünüm katmak için çizgisel tasarımlı kumaşları da tercih edebilirsiniz. Bu servislerde genellikle düz çizgiler ile geometrik desenler bir aradadır. Tıpkı geometrik desenlilerde olduğu gibi çizgisel tasarımlı servisler de sofraya düzen ve simetri katar. Üstelik renk kontrastları yaratmak için de pratik çözümler sunar.

Çizgisel tasarımlı Amerikan servisi çeşitlerinde malzeme seçenekleri oldukça fazladır. Bunlar arasında örneğin şeffaf Amerikan servisleri en yaygın olanlarından biridir. Form bakımından da yine geniş bir çeşitlilik mevcut. Dikdörtgen servislerin yanı sıra yuvarlak servis çeşitlerinde de çizgisel tasarımlara sıkça rastlamak mümkün. Sofranızda uyumlu ve dengeli bir görüntü yaratmak için çizgisel tasarım seçenekleri birçok alternatif sunmakta. Çağdaş tasarımlı veya minimalist dekorasyon stillerini tercih ediyorsanız en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında bu ürünleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

Figüratif Desenli Amerikan Servisler

Amerikan servis çeşitleri arasında figüratif desenler de son yıllarda büyük ilgi görüyor. Bu desenler, somut nesneleri veya varlıkları temsil eden özel bir desen çeşididir. Nesneleri, bitki ve hayvanları veya insanları belirli temalar etrafında temsil eder. Örneğin figüratif çiçek kumaş Amerikan servisi bunlar arasında yaygın olanlarından biridir. Hayvan motifleri arasında at ve balık motifleri daha fazla ilgi görmekte. Figüratif desen kumaş çeşitleri de masa düzenlemede farklı bir stil arayanlar için uygun alternatiflerden biri. 

En trend Amerikan servisi çeşitleri arasında figüratif desenlerin şöyle önemli bir farkı var. Bu desenler diğerlerine oranla daha renkli ve canlı tasarımlara sahip. Üstelik tematik çeşitlilik konusunda da daha geniş bir ürün yelpazesi sunmakta. Figürlerde renklerin ve hatların belirgin olması masa takımıyla daha güçlü bir uyum oluşturuyor. Bu bakımdan figüratif desenli servisler masa dekorasyonu üzerinde daha güçlü bir görsellik yaratıyor. Üstelik çocuklar için eğlenceli bir sofra dekorasyonu yaratmak için de ideal bir seçenek. Özellikle sevimli hayvan figürleri içeren servis çeşitleri yemek yemeyi çocuklar için daha eğlenceli hale getiriyor. 

Manzara Desenli Amerikan Servisler

Son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında bir diğeri de manzara desenli servislerdir. Diğer ürünlerde olduğu gibi bu ürünler için de geniş bir çeşitlilikten bahsetmek mümkün. Manzara görünümlü servisler arasında en çok doğa ve şehir manzaralarının ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Örneğin dağ, orman, deniz kıyısı gibi manzara görselleri ilk grupta en yaygın olanlarıdır. Şehir manzaraları ise popüler şehirlerin güncel veya tarihsel görünümlerine ilişkin olabilir. Bu bağlamda otantik manzara desenli Amerikan servisler son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. 

Manzara desenlerinden bazıları somut ve soyut formları bir araya getirmekte. Özellikle otantik manzara desenli Amerikan servis çeşitlerinde bunu görmek mümkün. Manzara motiflerinde realistik öğelerin yanı sıra soyut tasarımlar da sıkça karşımıza çıkıyor. Bu tür ürünler diğerlerine oranla manzaraya daha sanatsal bir nitelik katmakta. Üstelik renk seçenekleri konusunda da geniş bir çeşitlilik mevcut. Böylelikle hem form hem de renk seçimi sayesinde görsel çekicilik artıyor. Sofranıza alışılmış doğa manzaralarının dışında, daha soyut ve imgesel bir görünüm kazandırmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Mevsim Konseptli Amerikan Servisler

Mevsim konseptli servisler de son yılların en trend Amerikan servisi çeşitleri arasında yer almakta. Her mevsimin kendi renk paletini içeren bu servisler mevsimlerin kendine özgü havasını yansıtıyor. Bunlar arasında en çok ilkbahar konseptinin ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Canlı ve parlak yeşil tonlarının hakim olduğu bu konseptte tamamlayıcı renkler olarak pembe ve mavi ön planda. Yaz konseptinde sıcak renkler ile deniz teması daha fazla tercih ediliyor. Sonbahar konseptinin öne çıkan öğesi yaprak desenleri, hakim rengi ise kahve tonları. Kış konseptinde ise soğuk renkler ile kar temaları daha ön planda. 

Sofra dekorasyonunuzda mevsim konseptli Amerikan servis tercih ediyorsanız hangi mevsimi seçtiğinize göre konseptiniz değişecektir. Örneğin ilkbahar konseptli Amerikan servisi için lale, kiraz çiçeği, sümbül gibi desenler uygun seçimlerdir. Yaz konseptinde deniz kabukları ve deniz yıldızları ile sarı ve turuncu gibi enerjik renkler daha iyi bir seçimdir. Sonbahar konseptinde buğday başakları, yapraklar, meyve sepeti gibi temalar daha uygun temalardır. Kahve tonlarına renk katmak için ise kırmızı, sarı ve kiremit tonları iyi bir seçimdir. Kış mevsimi konseptli servislerde ise mavinin yanı sıra mor ve gümüş rengini tercih edebilirsiniz. Kar tanelerinin yanı sıra buz kristalleri de tema seçimi konusunda iyi bir alternatiftir. 

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK