Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

Online Perde Siparişi Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte artık pek çok işimizi online kanallar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Hemen her sektörde e-ticaret sitelerinin sayısı artıyor. Buna bağlı olarak ürün çeşitleri de artıyor. Fakat eskiden perde satın almak saatlerce, hatta günlerce süren bir işti. Oysa günümüzde basit birkaç tıklamayla internet üzerinden perde siparişi vermek basit bir iş haline geldi. Ne var ki, kullanıcıların ürünü görmeden satın alacak olmaları bazı riskler barındırmakta. Ürün bilgilerini doğru incelemeyen veya yanlış ölçü alan kullanıcılar internetten satın aldıkları perdelerle ilgili hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde alışverişlerinizi daha ekonomik, hızlı, doğru ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Perde Çeşitlerini İyi Tanımalısınız

Günümüzde perde çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye yayılmakta. Eskiden perde denildiğinde birçok kişinin aklına tül perdeler geliyordu. Fon perde kullanımı bugünkü kadar yaygın değildi. Stor perdeler, jaluziler ve diğer birçok dekoratif perde çeşidi yakın dönemde yaygınlaştı. Yeni nesil akıllı perdeler de günümüzde yükselen bir trend haline geldi. Evlerde, işyerlerinde, konaklama tesislerinde bu ürünler artık daha fazla ilgi görüyor. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında perde çeşitleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Perde dünyası ile ilgili bilgileriniz arttıkça ihtiyaçlarınıza en uygun perde çeşidini bulup sipariş vermeniz kolaylaşır.

Tarzınıza En Uygun Ürünü Seçmelisiniz

Piyasada farklı pek çok türde perde bulmanız mümkün. Bildiğiniz gibi perde çeşitleri dekorasyonun ayrılmaz parçalarından biridir. Farklı dekorasyon seçeneklerine uygun perde çeşitleri de değişir. Bunlar arasında tercihte bulunurken dekorasyon stiline en uygun ürünleri seçmelisiniz. Örneğin zebra perdeler halihazırda modern perde çeşitleri arasında en yaygın seçeneklerden biridir. Ancak modern tarzdan hoşlanmıyorsanız sizin için uygun olmayabilir. Veya söz gelişi country tarzından hoşlanıyorsanız pilesiz perdeler sizin için daha uygun bir seçimdir. Fon perde seçiminde de yine aynı kriterle hareket edebilirsiniz.

Online alışveriş yaparken birçok kullanıcı ürünleri maalesef yeterince incelemiyor. Ürünlerin sırf fiyat bilgilerine bakmak, diğer özelliklerine dikkat etmemek bu alanda sık karşılaştığımız bir durum. Ne var ki ürünü teslim aldıktan sonra içlerine sinmeyen konular kullanıcıları mutsuz ediyor. Halbuki günümüzde farklı beğenilere hitap eden çok sayıda perde çeşidi bulmak mümkün. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bu çeşitliliğe özellikle dikkat etmelisiniz. İster koyu renk tonlarında, isterseniz desenli veya renkli perde çeşitleri arasında beğendiğiniz ürünü seçebilirsiniz. Burada önemli olan, kendi tarzınıza en uygun ürünü doğru seçmenizdir. Aksi durumda internetten perde siparişi vermenin avantajları bir anda dezavantaja dönüşür. 

Perde Ölçüsünü Doğru Şekilde Almalısınız

İster perakende olsun isterse online kanallar üzerinden perde satın almak isteyenlerin ilk yapmaları gereken işlerden biri perde ölçüsü almaktır. Nitekim satın alacağınız perde için ölçüyü bilirseniz siparişinizi doğru şekilde verirsiniz. Ve tabii her işte olduğu gibi perde ölçüsü almanın da bazı püf noktaları var. Bunların neler olduğunu bilmeden doğru sonuçlara ulaşamazsınız. Bu püf noktaları size, her perdenin kendi türüne göre doğru ölçüyü nasıl alacağınızın ipuçlarını gösterir. Seçtiğiniz perdenin türüne göre ölçüsü farklı olacaktır. Üstelik cephe ile pencere ilişkisi, tavan yüksekliği ve dekorasyon tercihlerine göre de ölçüler farklılık gösterir. Bu konuda faydalı bilgileri Ölçüm Kılavuzu sayfamızda bulabilirsiniz. 

Sitenin Güvenilirliğini Araştırmalısınız

Perde modelleri arasında uygun olanına karar verip perdenin ölçüsünü aldıktan sonra online perde siparişi vermek için site araştırması yapabilirsiniz. Kullanacağınız site her şeyden önce güvenilir bir site olmalı. Nitekim internet üzerinden alışveriş yapanlar için site güvenilirliği en önemli konulardan biridir. Günümüzde hem ticari anlamda hem de diğer uygulamalarda site güvenliğini artıran çeşitli yöntemler mevcuttur. Ancak yine de her sektörde olduğu gibi bu alanda da suiistimaller oluşabilir. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında site güvenilirliği de bu yüzden önemli bir konudur.

Alışveriş yapacağınız sitenin güvenilirliğini sınamak için öncelikle SSL sertifikasına bakmalısınız. Adres çubuğunda "https" ifadesi olmayan hiçbir siteden kesinlikle alışveriş yapmamalısınız. Ardından ödeme yöntemlerini incelemelisiniz. Ki bu da yine sitelerin güvenilirliğini sınamak için önemli bir yöntemdir. Kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih etmiyorsanız ödeme altyapısı hizmeti sunan platformları tercih edebilirsiniz. Örneğin iyzico platformu bunlardan biridir. Site eğer bu tür kanallar üzerinden ödeme alıyorsa bu durumda güvenilir bir site demektir. Havale, EFT ve kapıda ödeme seçenekleri için de sitenin güvenilirliğini sınamanızda yarar var. Mesela büyük bir sipariş vermeden önce küçük bir sipariş vererek sitenin güvenilirliğini test edebilirsiniz. 

Hizmet Kalitesi Hakkında Bilgi Edinmelisiniz

Online perde satan sitelerin güvenilir olması hizmet kalitelerinin yüksek olduğunu göstermez. Her sektörde olduğu gibi online perde satışı alanında da işini iyi yapanlar olduğu gibi kötü yapanlar da olabilir. Bu konuda sorun yaşamamak için sitenin hizmet kalitesini araştırabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında veya şikayet sitelerinde gelen yorumlar bu konuda önemli bir ipucu verecektir. Kullanıcılar örneğin kargo teslimi konusunda sorun yaşıyorsa bu durumda site seçiminizi gözden geçirebilirsiniz. Her ne kadar kargodaki gecikmeler siteden kaynaklanmasa da kargoya teslim sürecindeki gecikmelerde sorumluluk siteye aittir. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu konu, hizmet kalitesi açısından daha doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olur.

Fiyat Karşılaştırması Yapmalısınız

İnternetten perde satın almanın en önemli avantajlarından biri de fiyat karşılaştırması yapmayı kolaylaştırmasıdır. Siteler arasında perde fiyatlarının farklı olmasına yol açan pek çok etkenden bahsetmek mümkün. Üstelik maliyet ve işçilikteki artışlar fiyatların daha da artmasına yol açıyor. Bununla birlikte perakende mağazalardan fiyat araştırması yapmak saatlerce, hatta günlerce sürecek bir iştir. Oysa online perdeci mağazaları fiyat araştırması ve karşılaştırma yapmak için de pratik çözümlere sahiptir. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu konuya da dikkat ederseniz en uygun fiyatlı ürünlere kolayca ulaşırsınız. Böylelikle internetten vereceğiniz perde siparişi daha ekonomik hale gelir. 

Site İçi Arama Filtrelerinden Yararlanmalısınız

İnternetten perde siparişi vermek isteyen kullanıcılar ilk sorguyu genellikle arama motorları üzerinden gerçekleştirir. Siteye geldiklerinde ise site içi arama çubuğunu kullanmayı tercih ederler. Oysa bu kısımlara girilecek sözcükler sınırlıdır. Kullanıcının farklı ürün tipleri ve özellikleri hakkında yeterli bilgisi yoksa arama çubuğu üzerinden ulaşabileceği ürün sayısı da sınırlı olacaktır. Oysa online perde satan web siteler genellikle sol kısımda filtre seçeneklerine sahiptir. Bu filtreleri kullanarak aradığınız ürün tipine daha kolay ulaşırsınız. Böylelikle hem inceleyeceğiniz ürün sayısı artar. Hem de tarzınıza en uygun ürünü daha kısa sürede bulma imkanı elde edersiniz. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu filtreleri kullanmayı da ihmal etmeyin. 

Perde türleri arasında geniş bir çeşitlilik olduğunu yukarıda belirtmiştik. İnternetten perde siparişi vermenin en önemli faydalarından biri de filtreleme seçenekleridir. Perde modellerini örneğin odaya göre filtreleyebilirsiniz. Böylelikle salon perdesi, yatak odası perdesi, çocuk odası perdesi gibi farklı seçeneklerde perde türlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Günümüzde perde satın almak isteyenler artık mağaza mağaza dolaşıp ürünleri incelemek yerine sitelerin ilgili sayfalarını incelemeyi tercih edebiliyor. Tabii sitenin ayrıntılı filtreleme seçeneklerinin olması da bu bağlamda önemli bir tercih nedenidir. Çünkü bu sayede istediğiniz perdeyi adeta nokta atışıyla bulup sipariş verebilirsiniz. 

Görsellerin Doğru Olduğundan Emin Olmalısınız

E-ticaret sitelerinde ürün görsellerinin güvenilirliği önemli bir konudur. Günümüzde maalesef birçok online satış kanalında orijinal ürün görselleri kullanılmamakta. Farklı kanallardan edinilen görsellerin kullanılması, sipariş teslimi ardından müşterilerin hayal kırıklığı yaşamalarına neden oluyor. Bu konuda sorun yaşamamak için güvenilir alışveriş kanallarını tercih edebilirsiniz. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu konu aslında birçok sorunu kolayca çözmenizi sağlar. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda ise şikayetlerinizi ilgili kurumlara iletmekten çekinmemelisiniz. Bu sayede sektörde işini düzgün yapmayan firmalar daha çabuk elenir. 

Garantili Ürünleri Tercih Etmelisiniz

Eskiden perde siparişlerinde garanti kapsamını düşünmek bile hayaldi. Oysa günümüzde pek çok üründe olduğu gibi perdeler için de garanti kapsamı söz konusu. Bugüne kadar perde siparişi vermek için interneti kullanmamış olabilirsiniz. Bu yüzden bu konuyu bilmiyor olabilirsiniz. İnternetten perde alınır mı diye merak edenler ürünlerin garanti özelliklerini de merak ediyor. Bu konuda ortalama 2 yıllık sürenin geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında garantili ürünleri tercih etmenizi de tavsiye ederiz. Bu sayede ürünleri kullanırken sorun yaşasanız bile garanti kapsamına giren konularda çözümlere kolayca ulaşırsınız.

Numune Gönderimi Talebinde Bulunabilirsiniz

İnternetten perde satışı nasıl yapılır diye merak edenler numune gönderimi konusunu da merak edebiliyor. Gerçekten de numune perde gönderimi online perde satışının en cazibeli kısımlarından biridir. Bugüne kadar internetten perde siparişi vermeyen kullanıcılar bile sırf numuneleri incelemek için bile bu kanalı tercih edebiliyor. Dolayısıyla böyle bir fırsatın olduğunu bilmenizde yarar var. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler bağlamında bu fırsatı da değerlendirebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz ürün için numune talebinde bulunursanız, ürün hakkında daha doğru kararlar alabilirsiniz. Üstelik firmayı da sınamış olursunuz. Online perdeci mağazası bu yönde bir talebi karşılıyorsa aslında iyi bir firma demektir. İnternetten perde almak işte bu gibi pratik çözümler sayesinde daha kolay ve keyifli bir iş haline gelebiliyor.

Sipariş Formunu Eksiksiz Doldurmalısınız

İnternetten perde siparişi konusunda site kaynaklı sorunların yanı sıra kullanıcı kaynaklı sorunlardan da bahsetmemiz gerekmekte. Bildiğiniz gibi perde çeşitleri ihtiyaçlara göre farklılaşan ürünlerdir. Bu farklılaşmayı sağlamak için satıcı firma, sipariş formu oluşturarak kullanıcının bazı bilgileri girmesini ister. Sipariş formunda örneğin perdelerin dikişleri, süslemeleri ve diğer konular hakkında çeşitli bilgi alanları vardır. Bu alanlara gireceğiniz bilgiler ürünü kendi tercihlerinize göre farklılaştırmanızı sağlar. Sipariş formundaki yanlış bilgilerden kaynaklı sorunlarda sorumluluk kullanıcıya aittir. Eksik bilgi girmeniz durumunda da yine hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında sipariş formuna özellikle dikkat etmelisiniz. Vereceğiniz tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalı. 

Yedek Parça ve Aksesuarları İhmal Etmemelisiniz

Perde tercihiniz mekanik perdelerden yanaysa bir konuya özellikle dikkat çekmek istiyoruz. Mekanik perde çeşitlerinde yedek parça ve aksesuarlar ürünler özelinde farklılık gösterir. Bu bağlamda örneğin üçü bir arada kombinli dikey akıllı tül perde kullanmayı tercih ediyorsanız özel birtakım yedek parça ve aksesuarlara ihtiyacınız olacaktır. Dikey perde yedek parça ve aksesuarları bulmak bazen kolay olmuyor. Satıcı firma büyük bir olasılıkla yedek parça ve aksesuarlar için de ürün çeşitliliğine sahiptir. Dolayısıyla perde satın alırken bunları da sepetinize eklemenizde yarar var. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu konu ileride karşılaşabileceğiniz birçok sorunu önler. Perdenizin çeşitli malzeme, pim, kafa takımı ve diğer bileşenlerinde sorun yaşarsanız kolayca değişim sağlarsınız. 

Siparişinizi Gözden Geçirmeden Onay Vermemelisiniz

İnternetten perde siparişi verirken en sık yapılan hatalardan biri de siparişi kontrol etmeden onay vermektir. Hazır perde online satış işlemleri aslında basit işlemlerdir. Ancak yine de kullanıcılar bazen farklı perde çeşitleri arasında tereddüt yaşar. Sepete ekledikleri bir ürünü satın almaktan vazgeçebilirler. Veya ürün adedini yanlış yazmak da bu bağlamda sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu tür durumlarda karışıklığı önlemek için onay butonu kritik bir önemde. Dolayısıyla online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında onay butonunu da doğru şekilde kullanmalısınız. Herhangi bir nedenle yanlış onay vermeniz durumunda ise iptal talebinizi siteye ivedilikle iletmelisiniz. Ödemesi gerçekleşen siparişlerin iptali her iki taraf için de sıkıntılı bir süreçtir.

Fatura Bilgilerinizi Doğru Girmelisiniz

Online alışveriş yapanların en sık karşılaştığı sorunlardan biri de fatura bilgileridir. Bu kısımda yapacağınız hataları düzeltmeniz bazen zor olabilir. Satıcı firma eğer fatura bilgisi düzenlemenizi kolaylaştırmıyorsa bu konuda ciddi bir zaman kaybı oluşur. Bu da işlerin aksamasına yol açar. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu konu kurumsal müşterileri yakından ilgilendiriyor. Nitekim kurumsal tarafta satış işlemlerinizin sağlıklı ilerlemesi için fatura bilgilerinizi doğru girmeye dikkat etmelisiniz. İnternetten perde siparişi vermek isteyen kurumlar bu bağlamda da siteyi iyi araştırmalı. Fatura bilgisi değişikliği gibi işlemleri kolaylaştıran firmaların hizmet kalitesi daha yüksektir. 

Kargo Bilgilerinizde Hata Yapmamalısınız

Ürünlerin kargoyla gönderimi de online alışverişin en önemli avantajlarından biridir. Bu gönderim şekli kullanıcılara hem zaman kazandırır hem de onları iş yükünden kurtarır. Ne var ki kargo bilgilerinizi yanlış girmeniz durumunda siparişleriniz adresinize ulaşmaz. Bu tür nedenlerle mağduriyet yaşamamak için Kullanıcı Bilgileri ve Kargo sekmelerinde doğru adreslerin olduğundan emin olmalısınız. Eğer iletişim adresiniz ile kargo gönderim adresiniz farklıysa bunu da mutlaka belirtmelisiniz. Online perde siparişi verirken dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde daha anlamlı hale gelir. Aksi takdirde online alışverişin keyfini yeterince çıkaramaz, iade ve değişim işlemleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. 

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK