Şimdi İletişime Geçin!

Ürünlerimizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizi arayabilirsiniz 0531 222 2717

PERDELERDE %70 İNDİRİM
SON FIRSATLAR

Yatak Odası İçin Akıllı Dikey Tül Perde Satın Alma Rehberi

Akıllı dikey tül perdeler günümüzde en çok ilgi gören perde çeşitlerinden biri haline geldi. Kullanım kolaylığı, maliyet avantajı ve geniş ürün yelpazesi sayesinde bu ürünleri artık daha sık görüyoruz. Yatak odası perde modelleri söz konusu olduğunda çeşitlilik fazladır. Öyle ki bu çeşitlilik arasında hangi ürünü seçeceğinize karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Modern yatak odası perde modelleri arasında akıllı dikey tül perde çeşitlerine ilgi giderek artmakta. Klasik perdelerden farklı olarak pilelerinin ayrı olması önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Yatak odası için akıllı dikey tül perde satın almayı düşünüyorsanız bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda kısaca ele alıyoruz.

Renk Seçimi

Tüm perde çeşitlerinde olduğu gibi akıllı dikey tül perdeler için de renk seçimi önemlidir. Bu konuda yapacağınız yanlış tercihler ortamın görüntüsünü bozar. Aslına bakarsanız, yatak odası için ideal perde rengi konusunda net bir şey söyleyemeyiz. Çünkü renk seçiminde en önemli kriter kullanıcının tercih ve beğenileridir. Nitekim perde çeşitlerinde renkler en temelde açık ve koyu şeklinde iki çeşittir. Açık renkli perdeler güneş ışığını daha fazla geçirir. Koyu renkli perdelerde ise güneş ışınları ortama daha az geçer. Ancak kullanıcının yatak odasında açık renkli mi yoksa koyu renkli mi perde kullanacağı kendi takdirinde olan bir konudur.

Genel olarak baktığımızda her rengin insan psikolojisi üzerinde bir etkisi vardır. Canlı ve parlak renkler ortamdaki motivasyonu artırıcı bir etki gösterir. Ancak yatak odasında günün yorgunluğunu atmak için sakinleştirici renkler daha faydalı olabilir. Perde kombinleri için de benzer bir durum söz konusudur. Bazı kombinler mekandaki enerjiyi artırdığı için daha motive edici olabilir. Ancak sakinleştirici renklere sahip kombinler yatak odası için daha isabetli olabilir. Yatak odası için akıllı dikey tül perde seçimi yaparken renk konusuna bu şekilde yaklaşmanızda yarar var. Kullandığınız perdenin rengi sizi huzursuz ediyorsa değiştirmenizde de yarar var.

Dekorasyon Stiliyle Uyumluluk

Mekanlarda dekorasyon stilleri mekana kendine özgü bir görünüm katar. Mekanı paylaşan kişileri ortak duygu ve düşünceler etrafında birleştirir. Örneğin modern dekorasyon stilinde uzun ve alçak mobilyalar vardır. Zen stilde eşya sayısı az, mobilya özellikleri basittir. Veya country dekorasyon stilinde geniş ebatlı mobilyalar ve ekose desenler ön plandadır. Son yıllarda country yatak odası perde çeşitlerine ilgi giderek artmakta. Dekorasyon stiliniz eğer country şeklindeyse perde stilinizin de country olması konsept bütünlüğü yaratır. Veya dantelli yatak odası perde örnekleri de mekana kendi zevkinize göre farklı bir estetik katar.

Yatak odanızda hangi dekorasyon stilini tercih ederseniz edin, yatak odası için akıllı dikey tül perde seçiminiz de aynı stil özelliklerinde olmalı. Aksi durumda konsept karmaşası oluşur. Ki bu da görüntü kirliliğine neden olur. Diğer perde çeşitlerinde olduğu gibi yatak odası perdelerinin de dekorasyon stiliyle uyumlu olması gerekli ve faydalıdır. Yatak odanızda eğer modern dekorasyon stilini tercih ediyorsanız akıllı dikey tül perdenizin düz veya hafif kıvrımlı olması iyi bir seçimdir. Zen stilde akıllı perde çeşitlerinde sadelik ve işlevsellik ön plandadır. Country stilde ekose desenli ve geniş perdeleri tercih edebilirsiniz. Retro stilde hafif keten tül perde iyi bir seçimdir. Bohem tarz için çiçek desenleri ve renkli tüller daha iyi bir tercihtir. Yatak odası için akıllı dikey tül perde satın alırken bu gibi konulara dikkat etmenizde yarar var.

Şık ve Rahat Bir Ortam Yaratmak

Yatak odası günün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz bir alandır. Bu alanın şık ve rahat bir ortam olması psikolojimizi doğrudan etkiler. Dolayısıyla yatak odası için tül perde çeşitlerinin sadece şık olması yetmez. Aynı zamanda da rahat bir kullanım deneyimi sunması gerekir. Üstelik bu konuda kriterler fazladır. Bunlar arasında örneğin perde genişliği ve yüksekliği konforu doğrudan etkiler. Kullandığınız perdenin odayı dışardan görünmeye karşı yeterince koruması gerekir. Perdenin kumaşı, kesim şekli, pile genişliği ve diğer özelliklerinin de rahat bir kullanım imkanı sunması gerekir. Yatak odası için akıllı dikey tül perde satın almadan önce bunları da düşünmekte yarar var.

Bu bağlamda akıllı dikey tül perdelerin önemli birtakım avantajları vardır. Bunlardan ilki, her pilesinin ayrı olmasıdır. Bu sayede perdeyi herhangi bir noktadan kolayca açmak mümkündür. Bir diğer özelliği tül perde, fon ve güneşliğin bir arada bulunmasıdır. Böylelikle kullanıcılar tek bir perde sistemi üzerinden üç perde çeşidini kullanma imkanı elde eder. Yatak odası için akıllı dikey tül perde siparişi verirken bunlara da dikkat etmenizde yarar var. Eğer üçü bir arada akıllı dikey perde satın alırsanız yatak odanızda konforlu bir perde kullanım deneyimi yaşamış olursunuz.

Desen Seçimi 

Piyasada perde desenleri konusunda geniş bir çeşitlilik olduğunu görüyoruz. Hemen her zevke hitap eden geometrik, çiçek desenli, karma renkli perde çeşitleri bulmak mümkün. Son yıllarda iki renk perde modellerine de ilginin arttığını söylemek mümkün. Ne var ki yatak odası perdelerinin gözü yormaması daha iyi bir seçim olabilir. Karışık renk ve tasarımlara sahip perdelerden ziyade düz ve basit bir görüntü, odada daha iyi bir sakinleşme sağlar. Bu bakımdan yatak odası için akıllı dikey tül perde çeşitlerinden düz desenlileri tercih edebilirsiniz. Farklı desen tercihlerinde ise gözünüzü fazla yormamaya dikkat etmenizde yarar var. 

Perde Genişliği ve Yüksekliği

Perde alışverişlerinin en zor kısımlarından biri şüphesiz ki perde genişliği ve yüksekliğini doğru belirlemedir. Yatak odası için akıllı dikey tül perde satın alma işlemi yaparken de bu konuya dikkat etmelisiniz. Bu noktada ilk olarak pencere içi ölçüsünü alın. Ardından pencere üstünü ölçün. Son olarak duvar ölçüsünü de not edin. Akıllı perdenizi eğer pencere içi kullanacaksanız eninden 5 cm, boyundan 2 cm düşün. Böylelikle perdeniz herhangi bir yere temas etmeden kolayca çalışır. Pencere üzeri ölçülerde ise her iki kenardan enine 10 cm ekleyin. Alt ve üst kısmına da 10'ar cm ekleyin. Çıkan sonuç, yatak odası için almanız gereken akıllı dikey tül perdenin doğru ölçüsüdür. 

Diğer taraftan, bazı kullanıcılar akıllı dikey tül perdeyi duvardan duvara kullanmayı tercih eder. Eğer tercihiniz bu yöndeyse aldığınız ölçünün eninden 5, boyundan 2 cm düşün. Bu sayede perdeniz herhangi bir yüzeye temas etmeden sorunsuz şekilde çalışır. Yatak odası için tül perde modelleri farklı çeşitlerde olsa da ölçüm konusunda hepsi de özel bir dikkat gerektirir. Söz konusu olan akıllı perdeler olunca bu hassasiyeti artırmanızda yarar var. Konuya ilişkin daha detaylı bilgiler için Ölçüm Kılavuzu sayfamıza bakabilirsiniz. 

Pencere Genişliği ve Yüksekliği

Yatak odalarında pencere genişliği ve yüksekliği mimari stile bağlı olarak değişir. Nitekim bazı yatak odalarında pencereler geniş ve yüksektir. Bazı evlerde ise pencere genişliği daha düşük, yükseklik ise daha sınırlıdır. Yatak odanızda eğer büyük pencereler varsa uzun ve düz perdeler daha sakin bir görüntü yaratır. Küçük pencereler söz konusu olduğunda ise şuna özellikle dikkat etmek gerekir. Yatak odası için akıllı dikey tül perde çeşitlerinde genişlik ve yükseklik arttıkça odadaki ışık miktarı azalır. Eğer küçük bir pencere genişliği varsa odada, genişliği yüksek ürünler ortamdaki ışık miktarını azaltır. 

Diğer taraftan, balkonlu yatak odaları için perde seçimi de bu bağlamda önemli bir konudur. Çünkü balkona çıkmak için perdeyi hareket ettirmek gerekir. Penceresi geniş ve balkon kapısıyla birleşen yatak odaları için perde seçimi daha titiz davranmayı gerektirir. Kullanıcı eğer yanlış bir seçim yaparsa bu durumda kullanım zorluğu oluşur. Yatak odası için akıllı dikey tül perde kullanmak bu bağlamda daha avantajlı olabilir. Oysa örneğin klasik tül perdeler iyi bir seçim değildir. Çünkü klasik tüller hareket konusunda daha sınırlı imkanlara sahiptir. Akıllı perdeler ise balkon kapısı açma gibi durumlarda daha pratik sonuçlar sağlar.

Işık Yoğunluğu

Sabahları gün ışığıyla uyanmak ve güne erken başlamak istiyorsunuz diyelim. Bu durumda yatak odası perdenizin ışığı nasıl geçirdiğine dikkat etmelisiniz. Yanlış seçim yapmanız durumunda bu isteğiniz yerine gelmez. Dolayısıyla yatak odası için akıllı dikey tül perde siparişi verirken odanıza düşen ışık yoğunluğunu mutlaka hesaba katmalısınız. Veya gün ışıkları nedeniyle erken uyanmaktan şikayet ediyorsanız yatak odanızda kullanacağınız akıllı dikey tül perdenin ışığı geçirmemesine dikkat etmelisiniz. Nitekim gün ışığına karşı hassasiyetiniz yüksek olabilir. Bu durumda beyaz akıllı dikey tül perde çeşitlerinden ziyade koyu renkli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yatak odanıza düşen ışık miktarını azaltmak için dilerseniz fon perdelerden de yararlanabilirsiniz. Bu perde çeşitlerinin en önemli özelliği, ortamdaki ışık yoğunluğunu azaltmasıdır. Klasik fon perdelerin yanı sıra akıllı perde fon çeşitleri de bu bağlamda önemlidir. Örneğin gri yatak odası akıllı fon perde ile ortamdaki ışık yoğunluğunu düşürmeniz mümkün. Bu bakımdan koyu renk yatak odası perde çeşitleri ışığa karşı hassasiyeti olan kullanıcılar için daha uygun bir seçimdir. Bu ürünler uykuya hazırlık konusunda daha faydalıdır. 

Perde Aksesuarları

Yatak odası için akıllı dikey tül perde alışverişi sırasında perde aksesuarları da dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Uygun ve kullanışlı aksesuarlar sayesinde yatak odanız olduğundan daha şık ve zarif görünür. Kaliteli ve pratik aksesuarlar sayesinde yatak odanızdaki ışık miktarını kolayca ayarlarsınız. Bu durum hem gözleriniz hem de konforunuz için güzel sonuçlar sağlar. Perde aksesuarları ile perdeniz üzerinde oluşturacağınız şık dokunuş ve katlamalar odanıza oldukça estetik bir görüntü kazandıracaktır. 

Akıllı Dikey Tül Perde Fiyatları

Piyasada farklı fiyat aralıklarında birçok akıllı dikey perde çeşidi ile karşılaşmanız mümkün. Fiyat farkına etki eden birçok kriterden bahsedebiliriz. Bunlar arasında en önemlisi elbette hammadde fiyatlarıdır. Ardından işçilik, nakliye ve diğer tüm masraflarla birlikte fiyat aralıkları oluşur. Yatak odası için akıllı dikey tül perde satın alırken fiyat konusu hiçbir zaman önceliğiniz olmamalı. Eğer ihtiyaçlarınıza uygun ve kaliteli bir ürün görürseniz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. 

Bu noktada ürünlerin fiyatları ile kaliteleri arasında herhangi bir önyargı içinde olmamanızı da tavsiye ederiz. Bir ürünün fiyatının yüksek olması kaliteli olduğunu göstermez. Düşük fiyat da kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden yatak odası için akıllı dikey tül perde almadan önce fiyat araştırması yapmanızda yarar var. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler uzun yıllar sorunsuz bir kullanım deneyimi sağlar.

Satış Kanalı 

Akıllı dikey tül perdeler diğer perde çeşitlerinden farklı birtakım özelliklere sahiptir. Bu yüzden bu ürünleri doğru noktalardan satın almaya dikkat etmelisiniz. Piyasada akıllı dikey tül perde satışı gerçekleştiren farklı satış noktaları bulmak mümkün. Ancak bunlar arasında işini düzgün yapmayan firmalar da olabilir. Eğer güvenli satış kanallarını tercih ederseniz satış işlemleri ve satış sonrası destek konusunda sorun yaşamazsınız.

Akıllı dikey tül perde imalatçıları arasında Etulle, uzun yıllardır binlerce kullanıcının bu ürünlere uygun fiyat avantajıyla ulaşmasını sağlamakta. Etulle akıllı dikey tül perde çeşitlerini birçok evde ve otel, konaklama tesisi ve benzeri alanlarda görebilirsiniz. Bursa'da ürettiğimiz akıllı perdeleri internet satış kanalımız ve bayilerimiz aracılığıyla yurdun dört bir tarafına ulaştırıyoruz. Satış sonrası destek hizmetleri konusunda da müşterilerimize gerekli desteği gösteriyoruz. Yatak odası için akıllı dikey tül perde alışverişleriniz için sitemizde arama çubuğunu ve filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz. 

© 2020 Etulle Perde Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.

YUKARI ÇIK